Bajky Lucie Barošové

Bajky jsou má srdeční záležitost a jedinečný způsob vyjádření se ke všemu, co vidím kolem sebe. Píšu je a kreslím od září 2018, předtím jsem projekt asi rok vymýšlela a konzultovala s novináři, se sociologem a s různými umělci. Texty jsou určeny cílové skupině 9 - 99 let. Ideální je rodinné večerní čtení pod lampou, kdy rodič po přečtení krátkého příběhu k zamyšlení může s potomkem dále diskutovat, rozšířit téma. Už pět let dávám každé středeční ráno na FB příběh a míním v tom pokračovat trvale. A bajky vyšly loni knižně, již jsou vyprodané.

 Pro velký zájem jsem začala dělat také přednášky o bajkách. Jsou vhodné zejména pro ZŠ, od 3. do 9. ročníku. Vozím s sebou ukázky textů i ilustrací a mám oděv stylizovaný do 17. století, jelikož fandím La Fontainovi. Doporučuji tuto kombinaci: 1. vyučovací hodina o historii bajek a autorech + 2. vyučovací hodina výtvarná výchova, kdy se bavíme o technikách kreslení, žáci si ilustrují vlastní bajku a poslouchají přitom ukázky klasických i novodobých bajek, poezii i prózu.

 Svět v bajkách je tentýž jako ten váš, jen se v něm většinou nevyskytují lidé. Oplývá stejnými vymoženostmi moderní doby jaké máme my, občas vplouvám i do historie. V nám známých městech a zemích řeší své soukromé, ekologické, obecní, republikové i nadnárodní problémy zvířata. Podobnost s realitou...? Ta je samozřejmě čistě náhodná! A víte, podle čeho ještě poznáte mé bajky, kromě specifické autorské ilustrace? Chtíc vzdát hold rodnému jazyku, oprašuji diamanty češtiny - přechodníky.

Bajky naleznete na FB zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063624428370


Bajky lze číst a podporovat na FB Bajky Lucie Barošové, zveřejňuji tam i další zajímavosti. Jakmile to bude finančně možné, nechám knižní podobě bajkek udělat dotisk. Bajky dávám na FB každou středu.


Bajky jsou o naší i cizokrajné přírodě, o vztazích i o politice.

Pro čtenáře od 9 - 99 let.

Lucie Barošová je bude psát a kreslit pořád, dokud bude mít síly.