Bajky Lucie Barošové

   Moje srdeční záležitost a jedinečný způsob vyjádření se ke všemu, co vidím kolem sebe. Bajky píšu a kreslím od září 2018, předtím jsem projekt asi rok vymýšlela a konzultovala s novináři, se sociologem a s různými umělci. Texty jsou určeny cílové skupině 9 - 99 let. Ideální je rodinné večerní čtení pod lampou, kdy rodič po přečtení krátkého příběhu k zamyšlení může s potomkem dále diskutovat, rozšířit téma. Už čtyři roky dávám každé středeční ráno na FB příběh a míním v tom pokračovat trvale. A bajky již vyšly knižně! Objednejte si je přes e-shop a podpoříte tak i přírodu. "Desátek" z každého prodaného kusu věnuji projektu Pomáhám přírodě. Kniha je v pevné vazbě, bohatě ilustrovaná, má 104 stran a stojí 270,- Kč: https://www.ntp.cz/Bajky-d254.htm

NOVINKA! Pro velký zájem jsem začala dělat také přednášky o bajkách. Jsou vhodné zejména pro ZŠ, od 3. do 9. ročníku. Vozím s sebou mnoho ukázek textů i ilustrací a mám oděv stylizovaný do 17. století, jelikož fandím La Fontainovi. Doporučuji tuto kombinaci: 1. vyučovací hodina o historii bajek a autorech + 2. vyučovací hodina výtvarná výchova, kdy se bavíme o technikách kreslení a žáci si ilustrují vlastní bajku a poslouchají přitom různé ukázky klasických i novodobých bajek, poezii i prózu. Ozvěte se mi, přijedu ráda!


 Svět v bajkách je tentýž jako ten váš, jen se v něm většinou nevyskytují lidé. Oplývá stejnými vymoženostmi moderní doby jaké máme my, občas vplouvám i do historie. V nám známých městech a zemích řeší své soukromé, ekologické, obecní, republikové i nadnárodní problémy zvířata. Podobnost s realitou...? Ta je samozřejmě čistě náhodná! A víte, podle čeho ještě poznáte mé bajky, kromě specifické autorské ilustrace? Chtíc vzdát hold rodnému jazyku, oprašuji diamanty češtiny - přechodníky.

Bajky naleznete na FB zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063624428370


Bajky lze číst a podporovat na FB Bajky Lucie Barošové, zveřejňuji tam i další zajímavosti. Jakmile to bude finančně možné, vyjdou bajky také knižně. Díly přibývají přinejmenším každou středu a lze se také procházet galeriemi.


Bajky jsou o naší i cizokrajné přírodě, o vztazích i o politice.

Pro čtenáře od 9 - 99 let.

Lucie Barošová je bude psát a kreslit pořád, dokud bude mít síly.